MENU

Will You Let My Heart..

2021
cd Předobjednávka CD mp3 Předobjednávka mp3

CD1 WILL YOU LET MY HEART..

1. LaLeLiLo 2. Complicated 3. Hands of Land 4. L.I.S. 5. So Long 6. Blue Temptation Tree 7. Love & Music 8. Kind Of Love 9. Rocking Liar 10. Cannt Resist 11. Surender
Maskování Maskování

Will You Let My Heart..

Léta vstřebávání a učení se mnoha věcem na písních jmen jako jsou U2, Sting, Peter Gabriel, Pink Floyd, Simple Minds a mnoha dalších podobných umělců vyústili u autora písní nového alba Romana Veverky a jeho kolegů z Blue Cimbal, kteří se významným podílem podíleli na formování svých partů a přinesli mnoho podnětných nápadů, v nahrávku, která v duchu zmíněných jmen přináší nové songy a v nich nové pojetí práce s cimbálem zasazeným do pop-rocku.

11 písní v angličtině, jazyku tomuto žánru nejvlastnějšímu poukazuje na jistou paralelu tohoto jazyka a cimbálu – určitá mystika zvuku anglických slov i potenciál zvukový a gramatický svým způsobem dává možnost se velmi svobodně ve spojení s melodií vyjadřovat; cimbál je pak nástroj, který se svým způsobem dá charakterizovat podobně – jeho přirozený zvuk v sobě skrývá onu mystickou hloubku a zároveň způsob hry a rozeznávání poskytuje hudebníkovi velmi specifické a v jistém směru nečekaně osvobozující možnosti.

Produkce alba se chopil Daniel Bartoš – zvukový designer a experimentátor, který dokázal z přirozeného zvuku cimbálu vytvořit specifické zvukové prostory – krajiny, jak sám říká – ve kterých jsou písně doslova zasazeny. Poprvé se tak cimbálu dostává nejen prostoru jako melodickému nástroji, který je již v základu obarven elektronickými efekty pro projekt Blue Cimbal typickými, ale nad to je z tónů tohoto nástroje abstrahována a dále formována zcela specifická dimenze písní.

Album nahráli:

Roman Veverka (zpěv, cimbál, synth.)
Petr Šmíd (vokály, kytara)
Rudolf Greif (baskytara)
Ladislav ElShish Šiška (perkuse, bicí)
Jakub Patera (bicí)

Jako hosté účinkují:

Sabine Hornung (soprán)
Anna Vargová (viola da gamba)
Daniel Bartoš (sampled string cimbal)
Luboš Kovařík (trumpeta)

Hudba, texty, aranže: Roman Veverka

Hudební produkce: Daniel Bartoš

Mix & mastering: Ecson Waldes,  BIOTECH STUDIO

℗ & © Blue Cimbal Rec. 2021

Kontakt

Napište mi:

Roman Veverka