O nás

Blue Cimbal je hudební projekt, kapela a zároveň i 1. elektrifikovaný cimbál samotný, se kterým zpěvák a cimbalista Roman Veverka představuje širokou plejádu písní: neklidného ducha vlastních pop-rockových počinů, kouzelnou atmosféru a mystiku lidových textů a písní sahající až k historickým tématům, to vše okořeněno světovými hity velkých jmen jako jsou U2, Sting, Pink Floyd, Peter Gabriel aj. v nových úpravách.

Jako hudební nástroj je Modrý cimbál prvním speciálně snímaným cimbálem, jehož zvuk je mísen s elektronickými efekty, které přináší nové možnosti zvuku tak, jako např. u elektronického piana, či kytary.

V současné době můžete vše slyšet živě v několika podobách, viz. hudební projekty.

Blue Romantic Cimbal, tedy sólové vystoupení, dává vyniknout intimní poloze ve spojení hlasu a specifických alikvotů cimbálu, které nejlépe vyzní v baladických písních.

Blue Cimbal jako pop-rocková kapela přináší esenciální radost z písní, kdy energická show propojuje ryzí melodiku mnoha druhů písní, vrcholící spojením zdánlivě jiných druhů písní, jako jsou novodobé hity a písně lidové. Spoluhráči jsou: Petr Šmíd (baskytara, klávesy, kytara), Ladislav ElShis Šiška (perkuse & bicí) a Jakub Patera (bicí).

Speciálním projektem je pak účinkování Bárou Basikovou jako její partnerská kapela, která v nových aranžích představuje nejen mnohé z jejích hitů.

Dále pak hostuje a pravidelně spolupracuje při účinkování s NpVŠ (Neznámým písničkářem Vítem Šujanem) v unplugged verzi s kytarou, nebo s trumpetistou Lubošem Kovaříkem (PKF).

Blue Cimbal dodnes již potěšil mnoho srdcí nejen u nás, ale i na Slovensku, Polsku, Rakousku, Maďarsku i Německu.

Maskování