O nás

Blue Cimbal je pop-rocková kapela, která přináší esenciální radost z písní, v energické interpretaci propojuje ryzí melodiku mnoha jejích druhů a spojuje novodobé songy s písněmi lidovými. Představuje tak širokou hudební plejádu od neklidného ducha vlastních pop-rockových počinů, skrze kouzelnou atmosféru a mystiku lidových písní, až ke koření světových hitů velkých jmen jako jsou U2, Sting, Pink Floyd, Peter Gabriel aj. ve zcela nových úpravách.

Blue Cimbal jsou: Roman Veverka (zpěv a cimbál), Petr Šmíd (baskytara, klávesy, kytara), Ladislav ElShis Šiška (perkuse & bicí) a Jakub Patera (bicí).

Blue Cimbal jako samotný hudební nástroj je 1. elektrifikovaný – speciálně snímaný cimbál, jehož tóny se mísí s elektronickými efekty, které přináší nové zvukové možnosti tak, jako např. u elektronického piana, či kytary.

V současné době nás můžete slyšet živě i v několika variacích a spolupracích, viz. hudební projekty.

Blue Romantic Cimbal, tedy sólové vystoupení, které dává vyniknout intimní poloze ve spojení hlasu a specifických alikvotů cimbálu, které nejlépe vyzní v baladických písních.

Speciálním projektem je účinkování s Bárou Basikovou jako její partnerská kapela, která v nových aranžích představuje nejen mnohé z jejích hitů.

Dále pak hostuje a pravidelně spolupracuje při účinkování s NpVŠ (Neznámým písničkářem Vítem Šujanem) v unplugged verzi s kytarou, nebo s trumpetistou Lubošem Kovaříkem (PKF).

Blue Cimbal dodnes již potěšil mnoho srdcí nejen u nás, ale i na Slovensku, Polsku, Rakousku, Maďarsku i Německu.

Maskování

Kontakt

Koncerty a účinkování:

Blue Cimbal Management

Roman Veverka
email:

Bc. Gabriela Medunová
booking koncertů a akcí
vydavatelství Blue Cimbal Rec.
email:

tel: +420 736 504 533


HM Management

Polsko a Maďarsko

MgA. Helena Vyvozilová

email: 

tel: +420 776 684 553

web: www.hmmanagement.cz


arte gemini i.c.r.

Germany, Switzerland, France.
Asia and North America

www.artegemini.com

Napište nám: