O nás

Blue Cimbal je pop-rocková kapela, která přináší esenciální radost z písní, v energické interpretaci propojuje ryzí melodiku mnoha jejích druhů a spojuje novodobé songy s písněmi lidovými. Představuje tak širokou hudební plejádu od neklidného ducha vlastních pop-rockových počinů, skrze kouzelnou atmosféru a mystiku lidových písní, až ke koření světových hitů velkých jmen jako jsou U2, Sting, Pink Floyd, Peter Gabriel aj. ve zcela nových úpravách.

Blue Cimbal jsou: Roman Veverka (zpěv a cimbál), Petr Šmíd (baskytara, klávesy, kytara), Ladislav ElShis Šiška (perkuse & bicí) omlazeni dalšími hudebníky v rozšířené sestavě kapely, kde hrají: Jan Veverka (klávesy, kytara), Vilém Veverka (perkuse & bicí) a Jakub Patera (alt. bicí).

Blue Cimbal jako samotný hudební nástroj je 1. elektrifikovaný – speciálně snímaný cimbál, jehož tóny se mísí s elektronickými efekty, které přináší nové zvukové možnosti tak, jako např. u elektronického piana, či kytary.

V současné době nás můžete slyšet živě i v několika variacích a spolupracích, viz. hudební projekty.

Blue Romantic Cimbal je sólové účinkování frontmana kapely Romana Veverky, které dává vyniknout intimní poloze ve spojení hlasu a specifických alikvotů cimbálu, které nejlépe vyzní právě v baladických písních ať již historických, lidových či šansonů a současných hitů.

Speciálním projektem je účinkování s Bárou Basikovou jako její partnerská kapela, která v nových aranžích představuje nejen mnohé z jejích hitů.

Dále pak hostuje a pravidelně spolupracuje při účinkování s NpVŠ (Neznámým písničkářem Vítem Šujanem) v unplugged verzi s kytarou, nebo s trumpetistou Lubošem Kovaříkem (PKF).

Blue Cimbal dodnes již potěšil mnoho srdcí nejen u nás, ale i na Slovensku, Polsku, Rakousku, Maďarsku i Německu.

Maskování

Kontakt

CZECH MUSIC MANAGEMENT s.r.o.

Rybná 678/9, 110 00 Praha 1
czechmm.cz

Bc. Gabriela Veverka Medunová
Česko a Slovensko
email:
tel: +420 736 504 533

MgA. Helena Vyvozilová
Polsko a Maďarsko
email: h
tel: +420 776 684 553

Mgr. Iva Klusalová
koncerty a projekty agentury Andante
email:
tel: +420 606 375 373


arte gemini i.c.r.

Germany, Switzerland, France.
Asia and North America

www.artegemini.com

Napište nám: